WERSJE JĘZYKOWE
STREFA PARTNERA

| PRZYPOMNIJ HASŁO |
Oferta

Parownice - jak, czym i gdzie czyścić parownicą.

PORADY JAK CZYŚCIĆ PAROWNICĄ?

- Wyposażenie kuchenne ze stali nierdzewnej

Porada - pranie ściereczek frotte: Ściereczki Kärcher można prać w temperaturze do 60°C. Nie stosuj jednak żadnych płynów zmiękczających, gdyż mogą one osłabić zdolność ściereczki do absorpcji brudu i wody. Poniżej więcej informacji o możliwym wyposażeniu dodatkowym do parownic Kärcher.
fettablagerung2_222x105
1Tłuste plamy, które szpecą stalowe okapy, blaty i piekarniki najskuteczniej można usunąć techniką parową z użyciem dyszy ręcznej w miękkiej powłoczce frotte. Następnie należy przetrzeć do sucha wilgotną powierzchnię za pomocą żółtej ściereczki z mikrofibry (wyposażenie dodatkowe).
fettablagerung1_222x105
2Jedynym sposobem usunięcia tłustego filmu jest dłuższe działanie na powierzchnię strumieniem gorącej pary i jednoczesne przecieranie powierzchni ściereczką frotte.
fettablagerung3_222x105
3Tłuszcz i pozostałe zabrudzenia zbierają się na powłoczce, dlatego podczas sprzątania należy często wymieniać powłoczki.
fettablagerungen5_222x105
4Powierzchnię należy czyścić stopniowo i naprzemiennie: za pomocą dyszy parowej i miękkiej ściereczki.

- FUGI

fugen1_222x105
1Do czyszczenia fug najlepiej zastosować dyszę do detali zaopatrzoną w okrągłą szczotkę.
fugen2_222x105
2Dzięki strumieniowi pary i energicznemu szorowaniu można usunąć nawet wyjątkowo uporczywe zabrudzenia.
fugen3_222x105
3Po czyszczeniu parowym należy osuszyć wilgotną powierzchnię za pomocą miękkiej, chłonnej ściereczki.
UWAGA: fugi silikonowe należy delikatnie czyścić jedynie za pomocą strumienia pary, tak by ich nie uszkodzić.

Płyty grzewcze i piekarniki

Porada - uporczywy brud:Dobrze zwilż zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na chwilę żeby namokła. Łatwiej będzie wtedy usunąć brud, a zabrudzona powierzchnia zostanie w ten sposób przygotowana do użycia drucianego zmywaka.
kochfeld1_222x105
1Czyszczenie parowe płyt ceramicznych jest wyjątkowo proste. Wystarczy okrągłą szczotkę zamocowaną na dyszy do detali wyposażyć w spiralną myjkę ze stali szlachetnej.
kochfeld2_222x105
2Nie należy obawiać się porysowania ceramicznej powierzchni płyty przy zastosowaniu metalowej myjki z dyszą parową, gdyż gorąca para wytwarza rodzaj poduszki, po której „szybuje” druciany zmywak.

- Armatura kuchenna i łazienkowa

armaturen4_222x105
1Jeżeli kamień jest stary i trudny do odspojenia, dyszę należy uzbroić w szczotkę. Jeśli jest to konieczne, można nawet zastosować szczotkę z mosiężną szczeciną.
armaturen2_222x105
2Powierzchnie pokryte grubą warstwą kamienia należy spryskać octem bądź kwasem cytrynowym i odczekać chwilę aż wsiąkną w osad przed usunięciem ich za pomocą dyszy parowej.
armaturen3_222x105
3Regularne czyszczenie armatury za pomocą parownic zapobiega odkładaniu się kamienia.


Okna i powierzchnie przeszklone

fenster1_222x105
1Przed pierwszym użyciem parownicy do czyszczenia okien, należy przeprowadzić czyszczenie wstępne. Przetrzyj dokładnie każde okno za pomocą dyszy ręcznej zaopatrzonej w powłoczkę.
fenster7_222x105
2Następnie nałóż parę na całą powierzchnię. Jeśli myjemy okna zimą, szyby należy najpierw ogrzać parą z odległości 5 cm.
fenster8_222x105
3Usuń parę za pomocą ściągaczki do okien. Od czasu do czasu przetrzyj gumową listwę ściągaczki za pomocą suchej ściereczki (na szybie nie pozostaną zacieki).
fenster6_222x105
4Jeśli na ramie okiennej pojawią się krople wody, można je łatwo usunąć za pomocą ściereczki.

Płytki podłogowe

Porada - wstępne odkurzanie:Przed wyczyszczeniem podłogi za pomocą parownicy warto przedtem starannie ją odkurzyć. Pamiętaj aby przed parowym czyszczeniem podłóg laminowanych upewnić się, ze zostały one właściwie położone i dopasowane.
fliesen2_222x105
1W celu wyczyszczenia podłogi, należy zastosować dyszę podłogową z zamocowaną ściereczką. Kärcher poleca stosowanie ściereczek bawełnianychznajdujących się w standardowymwyposażeniu parownic lub ściereczek z mikrofibry stanowiących ofertę wyposażenia dodatkowego.
fliesen3_222x105
2Podłogę należy czyścić szybkimi ruchami zarówno do przodu jak i do tyłu, nie przerywając ciągłego podawania pary. Aby wyczyścić szczeliny pomiędzy płytkami należy przemieszczać dyszę nie tylko horyzontalnie, ale także po przekątnej w stosunku do spoin.

Podłogi laminowane

laminat1_222x105
1Podłogi laminowane i parkiety (ale nie podłogi olejowane czy woskowane) można czyścić ograniczając ilość pary do połowy (regulacja na pistolecie parowym). Nie należy trzymać dyszy w jednym miejscu przez dłuższy czas, lecz czyścić szybkimi ruchami. Wilgoć resztkowa wysycha wówczas szybko nie pozostawiając zacieków.
laminat2_222x105
2Na dyszę parową należy założyć 2 ściereczki (w sumie 4 warstwy), tak by jak najmniejsza ilość pary miała bezpośredni kontakt z podłogą.

Prasowanie

buegeln_2_222x105
1Do prasowania parowego ustaw żelazko na maksymalną temperaturę. Ciągły przepływ pary ochroni tkaniny przed przypaleniem bez względu na to czy prasujesz bawełnę, jedwab czy len.
buegeln_3_222x105
2Teflonowa stopa żelazka chroni ciemne delikatne materiały przed wybłyszczeniami (np. len). Dzięki teflonowej stopie koszulki z nadrukami można prasować bez wywracania na lewą stronę.
buegeln_4_222x105
3Wysokie ciśnienie pary umożliwia prasowanie grubych materiałów (takich jak jeans) wyłącznie z jednej strony. Nie przyciskaj żelazka zbyt mocno i wolno je przesuwaj po tkaninie.

Odświeżanie ubrań

kleidung_222x105
1Dzięki specjalnej dyszy do odświeżania ubrań (wyposażenie opcjonalne) czynność ta jest dziecinnie prosta. Para skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy z wszystkich tkanin.
kleidung_2_222x105
2Za pomocą dyszy można łatwo usunąć nitki, włosy oraz zmechacenia z tkanin (służy do tego rzep na spodniej stronie dyszy). Gorąca para rozprostowuje zagniecenia na rozwieszonych zasłonach i na ubraniach, które nie mogą być prasowane (np. garniturach), nie powodując wybłyszczeń.

Pozostałe zastosowania

weitere_222x105
1Tapicerka meblowa: przytrzymuj dyszę bokiem, nie horyzontalnie. Strumień pary „zdmuchnie” plamę prosto w trzymaną tuż obok ściereczkę.
weitere_2_222x105
2Rośliny pokojowe: spryskaj roślinę parą z odległości 20-30 cm i usuń zwilżony kurz ściereczką.
weitere_3_222x105
3Uporczywy brud: rotacyjna dysza turbo usuwa najbardziej uporczywe zabrudzenia.
weitere_4_222x105
4Osady z mydła i kamienia: chłonna powłoczka z mikrofibry z łatwością usuwa z kabin prysznicowych osady z mydła i naloty kamienne.
weitere_5_222x105
5Kaloryfery: za pomocą dyszy do detali aplikuj parę na kaloryfer. Wytrzyj usunięte zabrudzenia i osusz powierzchnię ściereczką. Jeśli kaloryfer znajduje się nad wrażliwą na wilgoć podłogą, polecamy ułożenie pod nim ręcznika.
weitere_6_222x105
6Wyposażenie: miękka powłoczka welurowa jest szczególnie dobra do usuwania brudu oraz absorbowania go. Dzięki temu drobiny brudu nie pozostają na wyczyszczonej powierzchni.
weitere_7_222x105
7Specjalne wyposażenie do prac remontowych w domu pozwala sprawnie usuwać stare tapety i pozostałości kleju wykorzystując właściwości gorącej pary wodnej. Umożliwia w ten sposób sprawne przygotowanie ściany do ponownego tapetowania lub prac malarskich. Usuwanie tapet metodą parową minimalizuje także bałagan spodziewany przy pracach remontowych. 

Pozostałe aktualności


Parownice - jak, czym i gdzie czyścić parownicą.

K 5.2012 specjalny model przygotowany według wymagań użytkowników!

Hmmm, jak tu ładnie pachnie!! Niweluj brzydkie zapachy z RM 768 iCapsol Odor Stop

Urządzenie do czyszczenia podwozi Chassis Cleaner

Nowa linia urządzeń HDS klasy kompakt

Zamiatarki do ciężkich prac na dużych powierzchniach nowa seria KM

B 40 najmłodsza szorowarka w rodzinie!

Nowe odkurzacze NT 25/1 AP oraz NT 35/1 AP

T 12/1 ECO!EFFICIENCY

Dowiedz się więcej o czyszczeniu suchym lodem.

Zobacz najnowsze broszury Home&Garden

Odkurzacz NT 14/1

Urządzenia wysokociśnieniowe
Pompy
Systemy nawadniania
Zamiatarki
Odkurzacze
Szczotki elektryczne
Polerki
Window Washer
Parownice
Odkurzacze parowe
Stanowisko do prasowania
Profesjonalne
Przemysłowe
Myjki (do użytku prywatnego)
Odkurzacze z funkcją prania (domowe)
Środki pielęgnacyjne do powierzchni twardych
Mycie okien (do użytku domowego)
Urządzenia wysokociśnieniowe
Urządzenia wysokociśnieniowe bez podgrzewania wody
Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody
Systemy piaskowania
Spryskiwacze / Dysze pianowe
Szorowarki
Schody ruchome
Urządzenia spryskująco-odsysające
Systemy mycia części
Recyrkulacja wody
Myjnie automatyczne, samoobsługowe
Myjnie szczotkowe
Stosowanie ręczne
Spryskiwacze ręczne
Produkty do czyszczenia rąk
Pojazdy użytkowe
Samoobsługowe
Automatyczne
Recyrkulacja wody
Ochrona głowy
Ochrona ciała